به نام خدا


درباره شرکت:

شرکت دارویی آرنوش شیمی دارو ( سهامی خاص)در سال 1394 در شیراز تاسیس شد.

مدیران شرکت:

فرزانه ابراهیم زاده استادیار گروه شیمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت به سمت مدیر عامل

اصغر مقیسه استادیار گروه علوم درمانگاهی بخش مامایی و بیماریهای تولید مثلی دانشکده دامپزشکی دانشگاه شیراز به سمت رئیس هیات مدیره

فروزان ابراهیم زاده دارای مدرک کارشناسی ارشد نائب رئیس هیات مدیره می باشند.

 


شرکت آرنوش شیمی دارو در حوزه های توسعه و انتقال دانش فنی، تجاری سازی فناوری و تولید دارو های دامی و  انسانی، در عرصه دارویی ، فعالیت می نماید. کمک به گسترش عدالت و رعایت حقوق حیوانات  و افزایش بهداشت عمومی از طریق تولید داروهای درمانی و یا عقیم سازی و کنترل کننده جمعیت با قیمت ارزانتر، از اهداف این شرکت می باشد. در حال حاضر شرکت آرنوش شیمی دارو در حال راه‌اندازی تولید دو  داروی دامی شامل  داروی کنترل کننده جمعیت دامهای کوچک با نام تجاری بکرا  و داروی القای فحلی ، سقط و قطع شیرواری با نام تجاری کاب سل می باشد. شرکت آرنوش شیمی دارو موفق به اخذ تاییدیه از پارک علم و فناوری گردید و هم اکنون به عنوان واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت مستقر می باشد.

 


این شرکت در سال 1394 به عنوان شرکت فناور برتر استان فارس از سوی دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب گردید .محصول این شرکت با نام تجاری بکرا در نمایشگاه اختراعات و دستاوردهاي اعضاي باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان در خانه ملت مجلس شوراي اسلامي رونمایی شد كه مورد استقبال، توجه و رضايت كم نظير بازديدكنندگان و نمايندگان و مسئولين مجلس شوراي اسلامي قرار گرفت و تقدیر نامه ای برای مخترعان با امضای آقای دکتر لاریجانی ارسال شده است.

 


محصول تجاری بکرا در نمایشگاه فن بازار هفته پژوهش در نمایشگاه بین المللی تهران با سطح TRL 8 مورد تایید داوران قرار گرفت و به عنوان اختراع منتخب درپنجمین جشنواره مخترعان دانشگاه آزاد اسلامی و هفتمین جشنواره بنیاد ملی نخبگان جهت داوری به مرحله نهایی ارسال شدو موفق به دریافت جایزه نقدی و پشتیبانی مالی در بنیاد ملی نخبگان گردید.


در جشنواره کارآفرینی اقتصاد زیستی بهمن ماه 1394 موفق به دریافت لوح سپاس از جناب آقای دکتر فرهادی وزیر علوم و فناوری و لوح زرین نقطه طلایی گروه شناسا و تندیس زرین جشنواره شد.


این شرکت اهداف پژوهشی و توسعه ای گسترده ای را پیش رو دارد تا به نتایج و محصولات مطلوب و شاخصی دست یابد که در کنترل جمعیت جوندگان شهر های بزرگ با حداقل هزینه و کارایی بالا و پیوسته مؤثر واقع شود.